Giełda Firm

Stare porzekadło głosi, że czas to pieniądz. Mimo upływu czasu ani trochę nie straciło ze swojej aktualność.  Nic dziwnego, że pojawiły się firmy, które funkcjonują, jak giełda firm. Dzięki nim przedsiębiorca może bez problemu kupić firmę z odpowiednio długim stażem i renomą. Dzięki temu staniemy się zdecydowanie bardziej wiarygodni dla naszych klientów.

Znalezienie gotowej spółki na sprzedaż wcale nie jest takie trudne, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Wystarczy, że w wyszukiwarkę internetową wpiszemy odpowiednią frazę. W ułamku sekundy otrzymamy długą listę wyników.

Jak bezpiecznie kupić firmę?

Najlepszą decyzją będzie skorzystanie z firmy, która profesjonalnie zajmuje się sprzedażą gotowych spółek. Takie firmy mają odpowiednie doświadczenie i możliwości. Bez problemu mogą dokładnie prześwietlić firmę, którą chcemy kupić. Dzięki temu my, jako inwestorzy możemy czuć się bezpiecznie. Na początek warto sprawdzić czy upatrzona przez nas spółka jest “czysta”. Nie prowadziła wcześniej żadnej działalności, nie ma też zadłużenia. W tym przypadku obowiązuje zasada zaufanego zaufania.

Dość często zdarza się, że firmy skupiają spółki hurtowo, nie sprawdzają czy spółka posiada jakieś zadłużenie. Firma sprzedaje spółkę, jako “czystą”… Bywa, że pierwszy właściciel spółki umyślnie zataił pewne informacje…

Na co jeszcze możemy liczyć?

Po zakupie spółki warto skorzystać z pomocy firmy w dalszych czynnościach. półka zbywa udziały oraz aktualizuje dane w KRS, Urzędzie Statystycznym i Urzędzie Skarbowym. Możemy też liczyć na wsparcie przy obsłudze prawnej i księgowej. Tym samym specjaliści pomogą nam w prowadzeniu naszego biznesu.

W Polsce kwestia sprzedawania i kupowania gotowych spółek jest dość świeżą kwestią. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawę z istnienia takiej możliwości. Jeżeli zdecydujemy się na taki zakup zawsze korzystajmy z usług z wyspecjalizowanych firm, dzięki temu będziemy mogli liczyć na wsparcie specjalistów, którzy pomogą nam rozwiać nasze wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *