Giełda Nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości jest stare niemal jak świat. To raczej pewna lokata naszego kapitału. Idealnie się sprawdzi, gdy nie chcemy ryzykować że stracimy nasze pieniądze, na przykład grając na giełdzie. Jednak nie każdy z nas ma na tyle duże fundusze żeby kupić mieszkanie czy dom. Czy to znaczy, że  musimy rezygnować z marzeń o własnej nieruchomości? Oczywiście, że nie!

Czym jest giełda nieruchomości i jak działa?

To bardzo innowacyjne rozwiązanie. Platforma nazywa się Prosta Giełda. Za projekt odpowiada firma DA Management. Działanie Giełdy jest bardzo proste i przypomina bardzo obrót akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zainteresowana osoba może kupić udział w nieruchomości, która ją interesuje.  Całość opiera się crowdfundingu, który na świecie funkcjonuje do lat.

Na Giełdzie Nieruchomości spotykają się interesy inwestorów, którzy chcą bezpiecznie zainwestować swoje oszczędności oraz właścicieli nieruchomości. Ci drudzy potrzebują dodatkowych funduszy na budowę czy różnego rodzaju prace remontowe.

Czy Giełda Nieruchomości to bezpieczne rozwiązanie?

Zabezpieczeniem jest trzydzieści procent udziałów w nieruchomości, które właściciel przekazuje na rzecz Giełdy Nieruchomości. Dzięki temu inwestorzy mają pewność, że jest on wypłacalny, a ich pieniądze są bezpieczne. Jeżeli okaże się, że właściciel nieruchomości jest z jakichś powodów niewypłacalny, to nieruchomość zostaje sprzedana. Tym samym interesy inwestorów zawsze dobrze chronione.

Nieruchomość zawsze zostaje dokładnie sprawdzona pod wieloma względami. Dokonywana jest profesjonalna wycena. Takie działania zapobiegają zawyżeniu wartości nieruchomości przez właściciela.

 Rozwój platform crowdfundingowych jest spowolniony w Polsce. Potencjalni inwestorzy nie znają tego typu rozwiązań, a nawet jeśli o nich słyszeli to podchodzą do nich bardzo nieufnie i z rezerwą. Za granicą od lat istnieją platformy i serwisy, które zajmują się crowdfundingiem nieruchomości. Dotyczy to zarówno najmu, jak i sprzedaży. Najbardziej znany serwis Housers, działa w 48 krajach na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *