Giełda Spółek

Od lat Spółka z.o.o cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Ten rodzaj działalności ma mnóstwo zalet i praktycznie żadnych wad. Spółkę z.o.o możemy zarejestrować samodzielnie lub kupić  gotową spółkę, podobnie jak kupuje się buty czy lampę. Co ciekawe na tę drugą opcję decyduje się coraz więcej przedsiębiorców.

Giełda spółek, czyli jak znaleźć spółkę dla siebie…

Na polskim rynku pojawiły się firmy, od których możemy kupić gotową, zarejestrowaną spółkę z.o.o. To ogromna oszczędność oszczędność czasu dla przedsiębiorcy. Po zakupie możemy automatycznie nią zarządzać. Tym samym omija nas bardzo długie formalności związane z rejestracją firmy. Oszczędzamy mnóstwo czasu i nerwów. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne założenie spółki, to bez wątpienia zajmie nam to od tygodnia do dwóch, natomiast jeśli zdecydujemy się  na zakup gotowej spółki,to możemy zacząć działać w ciągu dwóch – trzech dni.

Dlaczego spółka z o.o to dobre  rozwiązanie dla przedsiębiorców?

W przypadku spółki z o.o  przedsiębiorca nie opowiada swoim prywatnym majątkiem, jak to ma miejsce w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej. To znaczne ułatwienie, gdy przytrafią nam się kłopoty finansowe. Spółka z o.o jest też znacznie bardziej prestiżowa niż jednoosobowa działalność gospodarcza. Stajemy się bardziej wiarygodnie w oczach potencjalnych kontrahentów. Istnieje możliwość, aby spółka z o.o była jednoosobowa.

Od czego zależy koszt zakupu spółki z o.o?

Na giełdzie spółek znajdziemy  bardzo różne spółki, ich cena uzależniona jest  między innymi od wieku. Im spółka jest starsza, tym jest cenniejsza. Ma dłuższą historię, a więc jest bardziej wiarygodna dla klientów. Jako potencjalni inwestorzy musimy też wziąć pod uwagę koszty obsługi księgowej, które ponosi firma sprzedająca spółkę… Są one stałe, nawet jeśli firma czasowo nie prowadzi żadnej działalności.

Będziemy musieli też zmienić inne dane, takie jak adres czy kody PKD. tym celu niezbędne będzie dokonanie zmian w KRS i Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Koszty takich zmian, to około tysiąc złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *