Odszkodowania Powypadkowe

Kiedy możemy ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe?

Odszkodowanie powypadkowe może być zabezpieczeniem finansowym naszej przyszłości, gdy grozi nam trwały uszczerbek na zdrowiu. Warto wiedzieć, kiedy możemy się o nie ubiegać.

Wypadek drogowy, to nie tylko utraty mienia. Często w jego trakcie cierpi nasze  zdrowie. Poszkodowane osoby czeka długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Przez wypadek cierpią nasze domowe finanse, zwłaszcza jeśli przez wypadek przez dłuższy czas jesteśmy niezdolni do pracy.

Na pomoc mogą liczyć ubezpieczeni, którzy w trakcie wypadku doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź inwalidztwa. Poszkodowani dostaną też rekompensatę za pobyt w szpitalu. Jeżeli poszkodowana osoba nie przeżyje wypadku, to pieniądze z polisy zostają wypłacone jego najbliższej rodzine. Odszkodowanie w takim przypadku zapewnia zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Na przykład pomaga spłacić raty kredytu hipotecznego.

W ten sposób zabezpieczamy przyszłość naszych bliskich. Współmałżonka czy dzieci. Dlatego wiele osób neguje konieczność posiadania ubezpieczenia, gdy jesteśmy singlami. Ale warto wziąć pod uwagę, że emerytury w Polsce są dość niskie. Dlatego wielu rodziców liczy na pomoc swoich dzieci, gdy sami przejdą na emeryturę. Gdy dziecko ginie przedwcześnie starzy rodzice są zdani sami na siebie, w przyszłości mogą cierpieć niedostatek. Dlatego kwota uzyskana z odszkodowania może zabezpieczyć ich niepewną przyszłość.

Jaką kwotę odszkodowania możemy otrzymać?

To bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od tego na jaką kwotę opiewa polisa, którą wybrał klient. Dodatkowo wysokość odszkodowania uzależniona jest od obrażeń, jakie poszkodowany odniósł w trakcie wypadku.

Podsumowując są atrakcyjną formą zabezpieczenia finansowego w przypadku, gdy staniemy się uczestnikiem nieszczęśliwego wypadku. Z roku na rok polisy są coraz popularniejsze, a to dlatego że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome, jak ważne jest  bezpieczeństwo finasowe.

Adwokaci i radcy prawni. Kraków i Warszawa. Poradnik dla czytających.