Kancelaria Liderio
  • Wstaw tresc

  • Kancelaria spraw załatwionych!

  • Giełda spółek i licytacje komornicze!

  • Pierwsza pomoc w odszkodowaniach!

  • Do odzyskania Twoich wierzytelności!

Kupię spółkę

Kupię spółkę

W ostatnim czasie pojawia się na rynku wiele ogłoszeń zatytułowanych „kupię spółkę”.

Giełda spółek

Kupno spółki, czyli inaczej przeniesienie prawa własności spółki, polega na zakupie 100 % udziałów spółki. Spółkę nabywa się poprzez zawarcie umowy sprzedaży z aktualnymi wspólnikami i zakupie ich udziałów w spółce z o.o. Zakupu spółki dokonuje się w wyniku zawarcia umowy w formie pisemnej, z podpisami notarialnie poświadczonymi. Umowę zakupu spółki należy okazać notariuszowi, który weryfikuje podpisy złożone pod taką umową i osobiście je poświadcza.

Gotowe spółki z o.o. można kupować w zasadzie „od ręki”. Po otrzymaniu niezbędnych informacji i danych (przede wszystkim osób będących wspólnikami czy członkami zarządu) przygotowuje się dokumenty związane z zakupem spółki. Kupić spółkę można średnio w ciągu 1 - 2 dni, w zależności od ilości zmian, jakie nabywca chce wprowadzić. Dłużej niestety należy poczekać na zakończenie etapu rejestracji zakupu spółki, dokonywanego przez sąd właściwy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wprowadzanie zmian danych dotyczących kupna spółki powinno zakończyć się w terminie 7 dni.

Cena zakupu spółki jest ustalana indywidualnie, w zależności od tego czy jest to gotowa spółka czy też spółka prowadząca działalność. Przygotowana do zakupu spółka z o.o. powinna posiada komplet dokumentów, wymaganych przez przepisy prawa, a pozwalających na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej lub jej kontynuowanie.

JEŚLI SĄ PAŃSTWO ZAINTERESOWANI USŁUGĄ
Imię i nazwisko *
Telefon *
E-mail *

Klikając "wyślij", jednocześnie Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez KANCELARIA LIDERIO w celu przedstawienia oferty, oraz na otrzymywanie przez KANCELARIA LIDERIO informacji handlowych drogą elektroniczną (zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Dz.U. nr 144, poz. 1204).

Aktualności
Artykuły
Pytania i Odpowiedzi

ALL RIGHT RESERVED
Copyright © 2014-2015 Kancelaria Liderio