Kancelaria LIDERIO

Wspieranie naszych Klientów w podejmowaniu najlepszych decyzji przy planowaniu strategii biznesowej i zapewnienie im bezpieczeństwa w każdej dziedzinie prawa, to misja, którą realizujemy i wypełniamy od lat. Zwiększamy świadomość naszych Klientów w zakresie prawa, aby świadomie i sprawnie mogli rozwijać swój biznes.

SZYBKOŚĆ

Kancelaria Liderio od 14 lat świadczy kompleksowe usługi prawne zarówno dla podmiotów gospodarczych jak i dla osób fizycznych. Pracownicy Kancelarii oraz podmioty z nami współpracujące posiadają wiedzę z różnych dziedzin prawa, co umożliwia nam zarówno stałą obsługę firm jak i realizowanie spraw indywidualnych Klientów. Nasz zespół składa się z osób posiadających najwyższe kwalifikacje merytoryczne oraz umiejętność podejmowania szybkich i skutecznych decyzji.

PROFESJONALIZM

W ramach swoich specjalizacji na bieżąco wspomagamy Państwa działalność zawodową: umowy, negocjacje, opinie, procesy sądowe - wszystko co sprawia, że w biznesie, jako członkowie władz spółek lub indywidualni przedsiębiorcy, macie Państwo poczucie bezpieczeństwa prawnego. Dbamy o dobrą atmosferę wzajemnych kontaktów i zrozumiały dla obu stron dialog, który pozwala lepiej poznać i ocenić wymiar konkretnej sprawy.

SKUTECZNOŚĆ

Reprezentujemy interesy Klientów na wszystkich etapach postępowania. Działamy m. in. w dziedzinach prawa: cywilnego, karnego, administracyjnego, handlowego, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom obsługę w każdej sprawie. Ilość zadowolonych klientów, którzy skorzystali z naszych usług świadczy o skuteczności naszej kancelarii- są nimi zarówno osoby prywatne, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Powierzone nam sprawy prowadzimy z dbałością i zaangażowaniem w celu obopólnego zadowolenia.

ŁĄCZENIE I PODZIAŁ SPÓŁEK

W ramach naszej działalności prowadzimy doradztwo prawne w zakresie łącznia i podziału spółek prawa handlowego. Posiadamy niezbędną, specjalistyczną wiedzę oraz merytoryczne przygotowanie. Wiemy jak dopełnić wszystkie formalności wynikające z obowiązujących przepisów prawa, aby pomóc Ci w przeprowadzeniu tego procesu.

Oferujemy naszym Klientom doradztwo w zakresie najrozsądniejszego rozwiązania.

Co do zasady fuzja spółki może odbyć się na dwa sposoby:

  • łączenie przez przejęcie (jedna spółka wnosi swój majątek w całości do innej, w zamian otrzymując określone korzyści- udziały lub akcje),
  • łączenie przez inkorporację (zawiązywanie nowej spółki) skutkuje powstaniem całkiem nowej spółki, która "dostaje" majątek obu łączących się spółek (w zamian za udziały lub akcje nowej spółki).

Nasi prawnicy pomogą w opracowaniu planu połączenia oraz projektów dokumentów (m.in. odpowiednich sprawozdań z uzasadnieniem, uchwał).

Podział spółek możliwy jest tylko w odniesieniu do spółek kapitałowych dodatkowo podlega dość restrykcyjnym wymogom.

Możliwe są cztery sposoby podziału spółki:

  • podział przez przejęcie
  • podział przez zawiązanie nowych spółek
  • podział przez przejęcie i zawiązanie nowej spółki
  • podział przez wydzielenie

Chcąc zapewnić naszym Klientom sprawne przejście całej procedury przygotujemy komplet dokumentacji do sfinalizowania transakcji. Nasi prawnicy doradzą, który sposób łączenia bądź podziału spółek będzie najbardziej efektywny w odniesieniu do kondycji finansowej spółki.

 

KONTAKT

Al. Jerozolimskie 81 | 02-001 Warszawa | tel: (22) 231 81 80

KONTAKT

biuro@kancelarialiderio.pl, Tel.: (22) 231 81 80

Dział Spółek

spolki@kancelarialiderio.pl
tel. 601 611 772

Dział Odszkodowań

odszkodowania@kancelarialiderio.pl
tel. 724 300 206

Dział Windykacji

windykacja@kancelarialiderio.pl
tel. 724 300 100

Dział Obsługi Klienta

dok@kancelarialiderio.pl
tel. 726 888 500

XII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000096500
Wysokość kapitału zakładowego: 50.000 zł.
Numer rachunku bankowego:
PKO Bank Polski 50 1020 1026 0000 1102 0272 9077

NAPISZ DO NAS