Kancelaria Liderio
  • Wstaw tresc

  • Kancelaria spraw załatwionych!

  • Giełda spółek i licytacje komornicze!

  • Pierwsza pomoc w odszkodowaniach!

  • Do odzyskania Twoich wierzytelności!

Sprzedam spółkę

Sprzedam spółkę

Kupno i sprzedaż spółek | Giełda

Tworzenie i rejestracja nowej spółki to proces czasochłonny, stąd też w celu ułatwienia tych działań przedsiębiorcy często ogłaszają się z ofertami sprzedaży spółek. Pojawić się może jednak pytanie co tak naprawdę oznacza zwrot „sprzedam spółkę”. Jest to spowodowane potocznym utożsamianiem zbycia udziałów ze sprzedażą spółki.

Wyrażenie „sprzedam spółkęnależy tłumaczyć jako zbycie udziałów w spółce.

Sprzedaż spółki stanowi przejaw wykonania jednego z podstawowych praw majątkowych wspólników spółki z o.o. – prawa do rozporządzania udziałem. Sprzedaży spółki powinno się dokonać w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi. Niezachowanie tej formy przy sprzedaży spółki powoduje bezwzględną nieważność. Umowa sprzedaży spółki powinna być zatem podpisana u notariusza. Warto podkreślić, że o ile w umowie spółki nie zostało przewidziane inne rozwiązanie, co do zasady sprzedaż udziałów w spółce należy poprzedzić zgodą zarządu, udzieloną w zwykłej formie pisemnej.

Sprzedaż spółek może dotyczyć gotowych spółek z o.o. oraz innych typów spółek, które są w pełni ukształtowanymi podmiotami prawnymi. Sprzedawane spółki są już zarejestrowane w KRS, jak i w pozostałych instytucjach oraz właściwych urzędach. Proces sprzedaży spółki nie jest zbyt skomplikowany, a po dokonaniu udanej transakcji sprzedaży spółki, nowy nabywca może zacząć praktycznie od razu prowadzenie działalności gospodarczej.

JEŚLI SĄ PAŃSTWO ZAINTERESOWANI USŁUGĄ
Imię i nazwisko *
Telefon *
E-mail *

Klikając "wyślij", jednocześnie Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez KANCELARIA LIDERIO w celu przedstawienia oferty, oraz na otrzymywanie przez KANCELARIA LIDERIO informacji handlowych drogą elektroniczną (zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Dz.U. nr 144, poz. 1204).

Aktualności
Artykuły
Pytania i Odpowiedzi

ALL RIGHT RESERVED
Copyright © 2014-2015 Kancelaria Liderio